Край на прокобата! Атлетико спечели с дузпи

Луис Суарес ликува, Атлетико е на четвъртфинал.

Атлетико Мадрид постигна историческа победа с дузпи срещу Байер Леверкузен на осминафиналите на Шампионската лига. В редовното време мача на "Висенте Калдерон" завърши 1:0, а общия резултат беше 1:1. В продълженията двата тима не си вкараха гол и се стигна до дузпи. Там Атлетико триумфира с 3:2.

Това беше първия в историята на клуба успех след дузпи в евротурнирите. Досега три пъти Атлетико трябваше да решава класирането си с лотарията на дузпите и винаги губеше. Срещу Дарби Каунти (1974/75), Фиорентина (1989/90) и Виляреал (2004).

Атлетико е и първият испански тим, който печели с дузпи в историята на Шампионската лига.

Мачът бе доста нервен и с малко положения. Марио Суарес вкара гола за Атлетико в 27-ата минута. При дузпите нервите напълно взеха връх.

Още при първото изпълнение Раул Гарсия  пропусна за домакините, като прати топката над гредата. Веднага след него, героят на Байер от първия мач Чалханоглу, също пропусна. Вратарят Ян Облак, сменил контузилия се през първото полувреме Молина, спаси.

Гризман и Ролфес вкараха за 1:1, след което Суарес изведе Атлетико напред. Омер Топрак не уцели вратата, но след това Коке видя как вратаря Лено спасява дузпата му. Гонсало Кастро направи 2:2 преди последните удари. Фернандо Торес се разписа, но Щефан Кислинг прати решаващия удар над гредата.

Атлетико се присъедини към Реал Мадрид на четвъртфиналите. Двата тима се сблъскаха на финала в турнира миналия сезон и сега може отново да се паднат един срещу друг. В следващата фаза има още 2 френски тима - ПСЖ и Монако, един германски - Байерн и един от Португалия - Порто. Жребият е в петък.