Реал излъга Лудогорец

Роналдо успя да изравни за Реал при втората дузпа, свирена за гостите след артистичното му падане
Марселиньо изведе Лудогорец напред в 7 минута
Роналдо не беше толкова активен след почивката
Силната игра на Лудогорец успя да изненада европейските шампиони

Европейският шампион Реал спечели гостуването си на Лудогорец с 2:1, но победата дойде след сериозни съдийски грешки на Крейг Томсън, всички в полза на гостите. Българският шампион игра силно, но записа втора загуба в Шампионската лига.

Домакинството на Лудогорец срещу Реал започна с огромна радост за българските фенове - Марселиньо откри в 7-ата минута на мача, а 4 минути по-късно Владо Стоянов спаси дузпа, изпълнена от Кристиано Роналдо, свирена за събарянето на Хавиер Ернандес в наказателното поле от Минев, който получи жълт картон.

След първия четвърт час Реал започна да изземва инициативата от Лудогорец, а съдията отмени два гола на гостите заради засави - първо на Роналдо, а след това и на Гарет Бейл.

Кралския клуб все пак стигна до изравняването в 24-ата минута - съдията свири втора дузпа за Реал след театрално падане на Роналдо. Португалецът този път извади късмет и въпреки, че Стоянов усети ъгъла и пипна топката, Кристиано успя да я промуши между ръката му и левия страничен стълб.

От 30-ата минута нататък Лудогорец притисна Реал, но пропусна две положения, а след това благодарение на Лука Модрич гостите отново си върнаха инициативата и започнаха да прибират Лудогорец в собственото му наказателно поле.

Преди почивката Чичарито пропусна чисто положение за Реал, след като се озова пред Стоянов след неособено бърза атака, но топката мина покрай дясната греда. Последваха пробиви на Реал по двата фланга, които бяха на скорост, но не донесоха сериозна опасност за Стоянов. В последната минута на първото полувреме съдията отмени гол и на Роман Безяк - пак заради засада.

След почивката двата отбора се редуваха да атакуват и пропускат. В 52-ата минута Гарет Бейл стреля опасно с глава след пряк свободен удар, изпълнен от Иско, но Стоянов изби. В следващите 15 минути дойде ред и на Икер Касияс да се изяви - две избивания след удари на далечни удари на Ешпиньо и Марселиньо.

В 68 минута Роналдо записа още един пропуск, след като от няколко метра успя да финтира Стоянов и ритна топката към вратата, но Минев я изби от голлинията.

Треньорът на Реал Карло Анчелоти вкара последователно Карим Бензема, Тони Кроос и Хамес Родригес и в 77 минута точно Бензема вкара втория гол за Реал - след пас на Марсело отляво и с точен удар от въздуха.

В последните 10 минути съдията подпря Реал, след като не даде дузпа за събарянето на Върджил Мисиджан в наказателното поле - ситуация, идентична с тази, при която гостите получиха втората си дузпа, а 2 минути по-късно даде жълт картон на Абел Анисе за несъществуващо нарушение срещу Роналдо.

В 91-ата минута след центриране на Мисиджан Светослав Дяков не успя от три метра да реагира достатъчно бързо и защитата на Реал изби топката, която попадна в Бейл, който стигна до наказателното поле и подаде на Бензема, но Стоянов успя да избия топката над напречната греда.