Арсенал остава близо до топ 4 с победа над Саутхемптън

Санчес отново имаше водеща роля за успеха на Арсенал Снимка: Getty Images
Санчес отново имаше водеща роля за успеха на Арсенал

Арсенал не губи надежда да си пробие път до топ 4 в Англия и до място в Шампионската лига през следващия сезон.

"Топчиите" спечелиха с 2:0 гостуването си на Саутхемптън в отложен мач от 26-ия кръг във Висшата лига и се изкачиха до пето място в класирането с 66 точки. Четвъртият Манчестър Сити е с три точки преднина, а третият Ливърпул е с 4 точки напред, но и с мач повече. Манчестър Юнайтед е шести с 65 т.

Алексис Санчес и Оливие Жиру вкараха за Арсенал тази вечер и осигуриха победата през второто полувреме. В 60-ата минута Йозил намери Санчес с едно докосване, чилиецът финтира двама съперници и с левия крак прати топката във вратата за 1:0.

В 83-ата минута Санчес центрира в наказателното, а Рамзи на далечната греда отклони с глава към Жиру, който фронтално срещу вратата нямаше как да сбърка за 2:0.