Сити отново е на върха, вратар спаси Кардиф от разгром

Откриващият гол на Кевин де Бройне беше фамоен Снимка: Getty Images
Откриващият гол на Кевин де Бройне беше фамоен

Манчестър Сити се завърна на върха във Висшата лига след победа с 2:0 над Кардиф и отново е с точка аванс пред Ливърпул шест кръга преди края на сезона.

Кевин де Бройне откри резултата на „Етихад“ още в шестата минута с фамозен удар от малък ъгъл след брилянтен извеждащ пас от Аймерик Лапорт.

Минута преди почивката Лерой Сане оформи крайното 2:0. Рияд Марез центрира отдясно, Габриел Жезус отклони по перфектен начин топката за Сане, който с едно движение я прати в мрежата с удар по диагонала.

През втората част стражът на Кардиф Нийл Етъридж спаси уелския тим от разгром, отразявайки половин дузина удари.

Въпреки това „сините птици“ остават в зоната на изпадащите с актив от 28 точки, пред вече изпадналите Фулъм и Хъдърсфийлд, но и на цели пет от спасителната зона.

Това беше 13-а поредна победа за Сити във всички турнири. Тимът на Пеп Гуардиола събра 80 точки, с една повече от Ливърпул, който има 79, като двата отбора вече са с равен брой изиграни мачове.