Ливърпул разгроми шампионите на реновирания "Анфийлд"

4:1 за Ливърпул Снимка: getty.com
4:1 за Ливърпул

Първият домакински мач на Ливърпул за сезон 2016/2017 във Висшата лига беше отличен, а феновете направиха всичко по силите си, за да посрещнат любимците си подобаващо отново у дома. Домакините победиха Лестър с 4:1 и бяха по-добрият отбор през цялото време.

Още в 13-ата минута „червените“ откриха, след като Джеймс Милнър тръгна на солова акция, която завърши с подаване по земя към Фирмино, който финтира Роберт Хут и технично насочи топката в мрежата.

Даниел Стъридж можеше бързо да удвои, но направи непростим пропуск от близка дистанция. В 31-ата минута обаче се реваншира с асистенция към Мане, който удвои сметката на тима си.

Нескопосан пас към наказателното поле на Лукас Лейва пък бе наказан от Джейми Варди, който материализира подаръка без да се замисли. Случайният гол обаче не успя да вдъхнови „лисиците“ и те отново се прибраха в глуха защита.

В 56-ата минута Адам Лалана уби интригата и отново даде два гола аванс на своите, след изстрел от средна дистанция. Атаката на Лесът пък продължи да не бъде продуктивна, а единствените им шансове дойдоха след грешки на опонентите им.

В самия край на двубоя Фирмино оформи крайното 4:1.