Анчелоти дебютира официално в Байерн с трофей

Видал и Мюлер донесоха победата.

Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Борусия (Дортмунд) в мача за Суперкупата на Германия и спечели трофея за 4-и път в историята си. Резултата откри Артуро Видал в 58-ата минута, а в 79-ата се разписа и Томас Мюлер. Това беше първи официален мач начело на Байерн за Карло Анчелоти.

През първата част Нойер имаше много повече работа, отколкото колегата си под другата рамка. В 33-ата минута той спаси опасен изстрел на напористия Дембеле, а при следващата атака на Борусия отново спря френския нападател.

Малко преди края на полувремето Роман Бюрки спаси по уникален начин изстрел с глава на Видал, който после пропусна отново от няколко метра.

След почивката жълто-черните бяха далеч по-добрият отбор на терена, а Паслак можеше да открие резултата, но бе спрян от страхотна намеса на баварския страж.

Противно на логиката обаче футболистите на Анчелоти откриха резултата в 58-ата минута след скоростна контра, при която Рибери подаде към Мюлер, а той остави топката за Видал. Бюрки отрази първия удар на халфа, но при добавката чилиецът беше безпощаден.

10 минути преди края след центриране от корнер Хумелс, който бе бурно освиркван през цялото време, отклони топката към Мюлер и звездата на баварците отблизо я насочи в мрежата, за да донесе трофея на своя отбор.