Обрат и пета поредна победа за Ливърпул

Садио Мане вкара два гола, а Мохамед Салах се отчете с един Снимка: Getty Images
Садио Мане вкара два гола, а Мохамед Салах се отчете с един

Ливърпул записа пета поредна от началото на сезона във Висшата лига, след като постигна обрат от 0:1 до 3:1 срещу Нюкасъл у дома.

Джетро Вилемс откри резултата за гостите още в седмата минута с хубав удар по диагонала, но още преди почивката Ливърпул направи пълен обрат, благодарение на два гола на Садио Мане.

Първо, сенегалецът изравни в 28-ата с почти гол-близнак на този на Вилемс, а пет минути преди края на първата част направи 2:1 след прекрасен пас от Роберто Фирмино.

Крайното 3:1 оформи Мохамед Салах в 72-рата минута след страхотно двойно подаване с Фирмино и хладнокръвен завършващ удар по диагонала.

В самия край трети гол на Мане бе отменен заради засада на Фирмино.

Така Ливърпул продължава с перфектния си старт на сезона и има пълен актив от 15 точки от първите пет кръга. Нюкасъл пък е с четири точки, като това бе трета загуба за „свраките“ през кампанията.

В следващия кръг „червените“ гостуват на Челси на „Стамфорд Бридж“, докато Нюкасъл посреща Брайтън.