Божинов получи червен картон още преди да дебютира за новия си отбор

След известен период по българските терени, Божинов се завърна в Италия, но там започна кошмарно с червен картон още преди да е записал и минута игра

Валери Божинов направи невъобразима издънка в новия си отбор Пескара и получи червен картон още преди да е дебютирал за тима.

Нападателят беше сред резервите при гостуването на Кротоне в Серия Б след една седмица тренировки с новите си съотборници. Очакваше се 34-годишният футболист по някое време да влезе в игра, но в 26-ата минута той беше изгонен от съдията.

Причината са отправени реплики към реферите, най-вероятно към страничния или четвъртия съдия, макар че не става ясно какво толкова е казал Божинов, за да заслужи директен червен картон.

До този момент резултатът беше 1:0 за домакините. Цялата скамейка на Пескара с помощниците на старши треньора Никола Легроталие (който изтърпяваше наказание и гледаше от трибуните) поискаха обяснение от съдиите за изгонването на Божинов.

Българинът се завърна в Серия Б за пръв път от 2015 г., а през 2006-а на същия стадион "Ецио Шида" той дебютира с екипа на Ювентус и вкара два гола за успеха с 3:0 в историческия първи мач на Юве в Серия Б.

Днес обаче още до почивката резултатът беше 3:0 за Кротоне, а срещата завърши 4:1 за домакините. Божинов ще бъде наказан поне за един мач, но най-вероятно от клуба ще обжалват картона му.