Тотнъм започна победно в негостоприемния североизток

Тотнъм завоюва трудни три точки.

Тотнъм започна новия сезон с трудна победа с 2:1 над Нюкасъл като гост на "Сейнт Джеймсис Парк". Любопитното е, че и трите попадения паднаха преди 20-ата минута, след което в продължение на повече от 70 резултатът остана непроменен.

Лондончани започнаха по-добре от самото начало и в деветата минута излязоха напред в резултата. Дубравка спаси добре удар на Ериксен, но при последвалия корнер Санчес засече с глава към далечната греда, където Вертонген направи добавка отблизо. Ударът срещна напречната греда, след което стражът на Нюкасъл отново се опита да се намеси и изби, но технологията на голлинията показа, че топката е преминала голлинията.

Отговорът на "свраките" обаче бе мигновен и само 149 секунди Нюкасъл изравни, след като Хоселу засече с глава много добро центриране на Мат Ричи отдясно.

Двубоят продължи в същия голов ритъм и в 18-ата минута Деле Али отново възстанови преднината на гостите. И този път в основата на попадението бе брилянтно центриране, направено от Орие, който намери по перфектен начин английския национал на далечната греда. Али засече с глава - 1:2.

През второто полувреме имаше положения и пред двете врати, а домакините удариха две греди, но резултатът остана непроменен.

Припомняме, че Тотнъм не взе нито едно попълнение през летния трансферен прозорец.