Меси и Барса на колене в Гранада

Барселона записа втори разочароващ резултат в рамките на няколко дни. След като през седмицата каталунците завършиха 0:0 при гостуването си на Борусия Дортмунд от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига, отстъпиха с 0:2 на Гранада в двубой от петия кръг на Примера.

През втората част на терена се появи Лионел Меси. Тогава Барса вече изоставаше с гол пасив, но аржентинецът не само не поведе своите към обрата, но и гостите допуснаха втори гол.

С успеха си Гранада се изкачи временно на върха в класирането преди неделните срещи в Примера.

Срещата на "Лос Кармес" стартира с голяма радост за местната публика. След малко повече от минута игра и грешка на Фирпо, Антонио Пуертас нахлу, центрира, топката се отби от крака на Жерар Пике и влезе във вратата.

Каталунците опитаха натиск, но несполучлив. Изиграха много слабо полувреме, в което можеха да получат и втори гол.

Едва в четвъртата добавена минута на полувремето Барселона имаше добра възможност за попадение. Луис Суарес не нанесе добър удар от точката на дузпата и защитник изби пред голлинията.

Още на почивката Валверде направи големи размествания. В игра се появиха Лео Меси и Ансу Фати. Но и това не донесе очаквания резултат. В 64-тата се създаде суматоха в наказателното поле на Барса.

Повторенията показаха как резервата Артуро Видал препречва пътя на топката с ръка. Съдията правилно посочи бялата точка. Алваро Вадийо изпъни прецизно и вкара втория гол за Гранада, който изкачи тима на върха с 10 точки, колкото има и Севиля, но е с мач по-малко.