Ще издържи ли Юнайтед във влакчето на ужасите?

След победата на Манчестър Юнайтед над Челси с 2:0 вече е ясно – хората на Жозе Моуриньо не са се предали и няма да дадат кожата си без бой.

С два гола на Мъркъс Ръшфорд и Андер Ерера Юнайтед заслужи успеха, доближил го само на 4 точки и мач по-малко от градския съперник и четвърти в класирането на Висшата лига Манчестър Сити. И на 6 точки при две по-малко играни срещи от третия Ливърпул.

За Юнайтед е сигурно, че ще се хвърли със зъби и нокти, за да завърши в топ 4.

Клубът в никакъв случай не може да си позволи да не участва за втора поредна година в Шампионската лига, тъй като последствията няма да бъдат само в спортен и финансов план. Още един сезон извън борда на най-големия европейски клубен турнир би сринал и самата аура на клуба, наложена в епохата на Сър Алекс Фъргюсън.

Но за да успее, Манчестър Юнайтед ще трябва да изиграе такъв финал на сезона, който прилича на някакво влакче на ужасите.

Разбира се, пред Жозе Моуриньо и отбора му остава и вариантът със спечелване на Лига Европа, което също дава право на участие в турнира на най-големите. Равенството 1:1 с Андерлехт в първия четвъртфинал обнадежди всички преди реванша на „Олд Трафорд“ в четвъртък. Но да разчиташ само на това, макар и считан за фаворит, изглежда доста рискова операция в компанията на съперници като Лион, Селта и Аякс.

В галерията ви представяме петте неща, от които зависи близкото бъдеще на Манчестър Юнайтед.