Хеттрик за Стърлинг, Сити унищожи Уест Хем

Хеттрик за Стърлинг, Сити унищожи Уест Хем Снимка: Getty Images

По подобие на Ливърпул вчера, и Манчестър Сити започна с победа новия сезон във Висшата лига. Шампионите разбиха Уест Хем с 5:0 като гост, а двубоят ще остане в историята на Премиършип като първият, в който бе използвана технологията за видео повторенията.

ВАР отмени гол на Рахийм Стърлинг заради доста спорна засада от един милиметър, а Серхио Агуеро не му позволи да бие дузпа,  но въпреки това англичанинът се отчете с хеттрик.

Габриел Жезус, който бе титуляр за сметка на оставения на пейката Серхио Агуеро, откри резултата в 25-ата минута, засичайки центриране на Кайл Уокър. А през второто полувреме паднаха цели три гола.

Рахийм Стърлинг отбеляза два от тях – в 51-вата и 75-ата, а между тях вкара и още един, но теой бе отменен заради минимална засада.

Резервата Агуеро покачи 4:0 в 86-ата минута от дузпа, която Фабиански първоначално спаси, но ВАР отново се намеси. Майк Дийн нареди дузпата да бъде пребита, тъй като имаше навлизане на играчи на „чуковете“ в наказателното поле, преди изпълнението на Агуеро, а и самият Фабиански бе напуснал голлинията си предварително.

Крайното 5:0 пък оформи отново Стърлинг в добавеното време, като така завърши и своя хеттрик.