Колумбия би Перу с дузпи и отива на полуфиналите

Колумбийците не сгрешиха нито веднъж при дузпите.

Колубмия победи Перу с 4:2 след изпълнения на дузпи и се класира за полуфиналите на Копа Америка. Редовното време завърши при 0:0.

Колумбийците започнаха по-силно и Карлос Бака пропусна да открие още във втората минута. В 21-ата Хамес Родригес също бе близо до гола, но ударът му се отби от гредата.

Картината не се промени и след почивката, но перуанците се бранеха умело, а опасните ситуации ставаха все по-малко. Към края отново стана итересно - Перу претендираше за дузпа, а колумбийският вратар Давид Оспина спаси опасен удар на Рамос.

При дузпите всички колумбийци поразиха целта, докато Мигел Трауко и Кристиан Куева пропуснаха за Перу.

Следващият съперник на Колумбия ще бъде победителят от сблъсъка между Мексико и Чили.