Италия продължава с пълен актив след съдийско рамо в Тампере

Жоржиньо вкара победно за Италия от дузпа.

Италия победи Финландия с 2:1 в Тампере и продължава да е с пълен актив от точки в евроквалификациите - шест победи в шест мача.

Успехът на "скуадрата" дойде след много дискусионна дузпа за игра с ръка, реализирана впоследствие от Жоржиньо в 79-ата минута.

Преди това Чиро Имобиле откри за гостите в 59-ата минута, а Теему Пуки от дузпа направи 1:1 седем минути преди ответния наказателен удар.

Така бе прекъсната серията от пет поредни домакински победи на финландците в официални мачове. В другия мач от тази група Армения изненадващо победи Босна и Херцеговина с 4:2 и мечтае за първото си класиране на голям форум.

Най-голямата издънка обаче бе за гърците. Те завършиха наравно 1:1 при домакинството си на последния Лихтенщайн и му подариха първа точка в квалификациите.

Интересна е и битката за второто място и в група "F", където Испания също е убедителен лидер с пълен актив от точки. Ла Роха очаквано победи Фарьорските острови - 4:0.

По-интересният мач обаче бе този между Швеция и Норвегия, който завърши наравно 1:1. Така "тре крунур" запази втората си позиция с 11 точки, а Румъния е трета с 10. Норвежците остават на една точка зад Румъния.

Северната ни съседка изненадващо трудно победи при домакинството си на Малта само с 1:0.

В група "D" изненадващият лидер с 11 точки остава Република Ирландия, която не игра в този кръг

Датчаните се издъниха при гостуването си на Грузия - 0:0, и са на две точки зад ирландците.

Третото място е за Швейцария с осем точки, но и мач по-малко. "Кръстоносците" очаквано победиха Гибралтар с 4:0.