Възроденият Яя Туре поведе Сити, "гражданите" застигнаха Ливърпул на върха

Героят Яя Туре се радва заедно с Гуардиола по време на емоционалния мач, който имаше срещу Кристъл Палас Снимка: Getty Images

Манчестър Сити надделя трудно с 2:1 при гостуването на Кристъл Палас, а в герой за "гражданите" се превърна реабилитираният Яя Туре, отбелязал и двата гола за успеха.

Туре откри резултата в 39-ата минута след подаване на Нолито и лек рикошет при удара. През първата част Венсан Компани получи поредната си контузия и беше заменен принудително от Сабалета.

В 56-ата минута Бентеке имаше страхотен шанс да изравни за Палас, но ударът му с глава беше спасен от Клаудио Браво. Десет минути по-късно изравнителен гол все пак падна, след като Заха намери Конър Уикъм и той не сбърка за 1:1.

В 83-ата минута обаче Яя Туре отново изригна и с удар от малък ъгъл след корнер донесе победното 2:1 за Сити.

В същото време Ливърпул не успя да победи Саутхемптън като гост и записа разочароващо 0:0 под дъжда на "Сейнт Мерис Стейдиъм". Ливърпул атакуваше масирано, но така и не успя да пробие домакините.

Бившият играч на Саутхемптън Садио Мане имаше най-чистото положение за "мърсисайдци" преди почивката, но Фостър спаси изстрела му. През второто полувреме положенията за Ливърпул станаха още повече, а Фирмино на два пъти излизаше очи в очи с Фостър, но гол не падна.

Така Манчестър Сити се изравни с Ливърпул на върха в класирането с 27 точки. Трети е Челси с 25 т. и мач по-малко - утре "сините" могат да станат едноличен лидер, ако спечелят гостуването си на Мидълзбро.