Аржентина на полуфинал след 24 години

Аржентинците прегръщат Игуаин след гола.
Нападателят вкара след дълга "суша" за националния.

Аржентина разплака Белгия с 1:0 в столицата Бразилия и е на полуфинал на световното първенство.

Водени от Лео Меси, "синьо-белите" копираха модела на други два фаворита от този етап на мондиала. В 8-ата минута вкара Гонсало Игуаин, а попадението се оказа достатъчно.

Германия нанесе своя удар над Франция в 13-ата минута - Матс Хумелс и 1:0.
Бразилия започна с попадение от съблекалнята (Тиаго Силва в 7-ата минута) и завърши с победа 2:1 над Колумбия.

Игуаин вкара след 528 минути без попадение за националния тим. Нападателят на Наполи наниза топката в далечния ъгъл и полудя от радост. Над 35 хиляди аржентинци на стадиона в бразилската столица също изпаднаха в екстаз.

Меси и съотборниците му имаха още положения, а Игуаин бе най-добър в състава, уцели греда и не спря да тормози белгийците.

Европейският тим не стигна до чисто голово положения въпреки натиска си в края, белязан най-вече с центрирания от всякаква ситуация. Чак в петата минута на добавеното време Ромелу Лукаку бе близо до гол.

Меси отново бе в основата на всичко интересно до 60-ата минута, след което, по традиция на първенството, отпадна физически.

В добавеното време той изпусна сам срещу Тибо Куртоа, който спаси удара му. Белгийският вратар се изправя за осми път срещу Лео в кариерата си и не е допускал гол от десетката.

Така Аржентина е на полуфинал на Мондиал за първи път от 24 години. Там чака победителят от Холандия - Коста Рика.

В двата полуфинала вече се събраха три тима - световни шампиони, които са печелили купата общо 10 пъти. Бразилия има 5 триумфа, Германия е с три, а Аржентина - с два.