Барселона с нова голеада, Реал и Атлетико също победиха

Суарес отбеляза 8 гола в два мача.

Битката за титлата в Испания продължава с пълна сила, след като и тримата претенденти спечелиха двубоите си от 35-ия кръг на Ла Лига. Най-убедителен бе Барселона, който разгроми с 6:0 у дома Спортинг Хихон.

Уругвайският нападател Луис Суарес във втори пореден мач отбеляза 4 гола и поведе в класирането при голмайсторите с 34 попадения, като има с три повече от Кристиано Роналдо. По един добавиха Неймар и Лионел Меси. В срещата бяха отсъдени три дузпи за каталунците, които счупиха исторически рекорд по този показател. Общо през сезона досега те са имали 19, а предишния рекорд беше от сезон 1986/1987 и принадлежеше на Бетис. Другото нещо, което си заслужава да се отбележи, е, че Лионел Меси отбеляза с глава.

Атлетико Мадрид преодоля трудно Малага на своя стадион "Висенте Калдерон". "Дюшекчиите" се наложиха с 1:0 с попадение на Анхел Кореа в 62-та минута.

Реал пък се добра до обрат 3:2 като гост на Райо Валекано, след като още в първия четвърт час на двубоя се оказа изоставащ с 0:2.

Адриан Ембарба се разипса в 7-та минута, а в 14-та Мику увеличи на 2:0 за Райо Валекано. В 35-та минута уелският нападател на мадридчани Гарет Бейл намали на 1:2, а в 52-та минута Лукас Васкес изравни - 2:2. Герой на мача стана уелсецът Гарет Бейл, който отбеляза втория си гол в 83-та минута и донесе победата на Реал.