"Сан Сиро" изгаси лампите в памет на Кобе, Милан се измъкна в продълженията

"Сан Сиро" почете по подобаващ начин Кобе, който беше фен на Милан

Милан почете баскетболната легенда Кобе Брайънт като изгаси осветлението на "Сан Сиро" преди началото на двубоя срещу Торино.

Срещата беше четвъртфинал за Купата на Италия и завърши 4:2 за Милан след продължения, а домакините бяха на крачка от загуба в редовното време и отпадане от турнира.

"Росонерите" не пропуснаха да почетат великия спортист след трагичната му смърт в неделя. Преди първия съдийски сигнал на един от корнерите се появи фланелка на Милан с името Брайънт на гърба и номер 24, а до нея имаше и топка на Ел Ей Лейкърс и букет от рози в жълто и лилаво.

После "Сан Сиро" потъна в мрак и светеше само светлинното табло с лика на Брайънт и надписи: „Легендите никога не умират" и „Завинаги Кобе".

Кобе Брайънт е израснал в Италия и беше фен на футбола и конкретно на Милан, като никога не е криел любовта си към "росонерите".

В самия мач Бонавентура откри с ранен гол за Милан, но после Глейсон Бремер вкара два пъти на Донарума и направи пълен обрат в полза на Торино.

В самия край на редовното време Хакан Чалханоглу изравни след силен шут, при който му помогна и рикошет в бранител, и така вкара мача в продължения. В 106-ата минута Чалханоглу стана герой на мача с нов гол, този път след контраатака.

Три минути по-късно и резервата Златан Ибрахимович се разписа за крайното 4:2.

На полуфиналите Милан ще играе срещу Ювентус.