Джокович спря Григор

Григор Димитров загуби полуфинала на Уимбълдън срещу №1 в схемата на турнира Новак Джокович с 4:6, 6:3, 6:7 (2) и 6:7 (7).

В първия сет при 2:2 Джокович проби подаването на Григор, а веднага след това затвърди пробива си за 4:2, като даде само една точка на Димитров. След това, до края на сета и двамата спечелиха подаванията си и сърбинът взе първия сет с 6:4 за 27 минути, като допусна само три непредизвикани грешки срещу осем за Григор.

Грешките на Григор продължиха и във втория сет, където Джокович записа още един пробив и поведе с 3:1 гейма. След това обаче дойде голямата промяна в играта на Григор, който взе подаването си, след което проби сервиса на съперника си и стигна до 3:3. Веднага след това българинът спечели още три поредни гейма и взе сета с 6:3. В тази част от мача Григор разнообрази много играта си, използваше все по-често подсечен бекхенд и излизания на мрежата, а сервисите започнаха на изневеряват на Джокович - процентът му на успешните първи спадна от 80 на 58, а при вторите се срина от 100 на 33%.

В третия сет и двамата спечелиха подаванията си до 6:6, а в тайбрека Григор допусна два мини пробива на Джокович, записа две двойни грешки и това позволи на сърбинът да вземе разиграването с 7:2, а с него и третия сет с 7:6.

В четвъртия сет до 2:2 гейма двамата си размениха по един пробив, след което макар и трудно всеки взе своите сервиси, като Григор пропусна един сетбол. Така се стигна до 6:6 и тайбрек. В него Григор стигна до три сетбола, но Новак успя да се спаси, а след това при 8:7 реализира втория си мачбол, за да спечели полуфинала с 3:1 сета.