Защитник върна Байерн към победите

Хумелс е в прегръдките на съотборниците си след решителния гол в мача Снимка: Getty Images
Хумелс е в прегръдките на съотборниците си след решителния гол в мача

След няколко поредни мача без победа и слизането до второ място в класирането, Байерн взе глътка въздух с 2:1 над Байер Леверкузен на "Алианц Арена".

Тиаго Алкантара откри резултата за домакините в 30-ата минута при добавка след шут на Лам.

Едва пет минути по-късно Чалханоглу излезе сам срещу вратаря Нойер след двойно подаване с Юлиян Бранд и изравни за 1:1. Победата за Байерн донесе защитникът Матс Хумелс след почивката. В 56-ата минута той беше оставен непокрит след центриране от корнер и се разписа с глава.

До края Леверкузен опита да изравни и беше близо да го направи в 82-ата минута. Тогава Фоланд прехвърли излезлия да го пресрещне Мануел Нойер и сам срещу вратата не успя да отбележи, а имаше и претенции за дузпа.

Байерн обаче удържа победата и събра 27 точки след 12 кръга в Бундеслигата. Лидерът РБ Лайпциг остава с три точки преднина, а Байер е едва в средата на таблицата с 16 т.