Ливърпул спечели жестоката битка в 95-ата минута

По традиция, в дербито не липсваше напрежение и остри сблъсъци. Футболистите на двата тима се спречкаха след грубото нарушение на Баркли срещу Хендерсън, за което съдията показа само жълт картон Снимка: Getty Images

С гол на Садио Мане в 95-ата минута Ливърпул надви Евертън с 1:0 в 227-ото ливърпулско дерби.

Двата отбора предложиха ожесточена битка без много чисти положения, но с непримирим дух на футболистите през всичките над 100 минути, които бяха изиграни на „Гудисън парк".

През първото полувреме преобладаваше играта в центъра и въпреки бързото темпо, опасни ситуации пред двете врати почти липсваха. Нямаше и нито един точен удар към Миньоле и Стекеленбург.

Евертън успяваше да държи Ливърпул далеч от вратата си и първото положение за „червените" дойде едва в 37-ата минута. Тогава Ориги стреля встрани от вратата след центриране на Натаниел Клайн.

През второто полувреме Ливърпул категорично беше по-добрият отбор, докато Евертън предимно се защитаваше. В 50-ата минута Фирмино беше изведен зад защитата, но не успя да преодолее Стекеленбург и стреля право в тялото му.

В 67-ата минута Рос Баркли направи много грубо влизане срещу Джордан Хендерсън и съвсем спокойно можеше да бъде изгонен, но получи само жълт картон.

Малко преди това вратарят на Евертън Стекеленбург беше заменен принудително за получена контузия след сблъсък с Мане. В 80-ата минута резервата на „карамелите" Жоел Роблес спаси удар на Фирмино, но Ливърпул изглеждаше все по-опасен и затягаше обръча пред вратата на домакините.

Решаващо се оказа 8-минутното продължение на редовното време, което реферът Майк Дийн даде заради многото спирания на играта през второто полувреме.

В 95-ата минута влезлият като резерва Даниел Стъридж се разходи покрай защитата на Евертън успоредно на наказателното поле и отправи лек, но коварен удар по земя. Топката се отби в гредата, след което притичалият Садио Мане отбеляза на празна врата единствения гол в мача.

В 97-ата минута Ливърпул беше на косъм от втори гол, но Шеймъс Колман изби точно пред голлинията шута на Фирмино.

С успеха Ливърпул се завърна на второ място в класирането с 37 т., на точка над третия Ман Сити и на шест от лидера Челси. Евертън се намира на девето място с 23 т.