Тримата Силва блеснаха за Португалия в отсъствието на Роналдо

Бернардо Силва и съфамилниците му в атака донесоха победата на португалците Снимка: Getty Images
Бернардо Силва и съфамилниците му в атака донесоха победата на португалците

Португалия победи с 3:2 Полша като гост в група 3 от лига А на Лигата на нациите.

С успеха "мореплавателите" се утвърдиха начело в групата си с пълни 6 т. от два мача, докато другите два тима Полша и Италия остават с по 1 т. преди директния си сблъсък тази неделя.

В състава на Португалия отново не присъстваше голямата звезда Кристиано Роналдо, но вместо него блеснаха тримата нападатели с фамилията Силва.

Кшищоф Пьонтек откри резултата за домакините в 18-ата минута с глава след ъглов удар. После Португалия пое инициативата и направи пълен обрат още до почивката.

Първо Андре Силва засече центриране отдяусно на Пици и в 31-ата минута изравни резултата. Малко преди почивката Рафа Силва пое прекрасна дълга топка, финтира Фабиански и остана на празна врата, а с отчаяния си шпагат Камил Глик си вкара в собствената врата - автогол и 2:1 за Португалия.

В началото на втората част Бернардо Силва беше изпуснат да пробие от фланга до границата на наказателното поле, а Фабиански не реагира добре при шута му и резултатът стана 3:1.

Резервата Якуб Блашчиковски върна надеждите на поляците с хубав гол от воле в 77-ата минута, но домакините нямаха сили за повече и в края можеха да получат още попадения.