Арсенал даде надежда на феновете си и във Висшата лига

Обамеянг е полетял във въздуха, след като направи резултата 2:0 Снимка: Getty Images
Обамеянг е полетял във въздуха, след като направи резултата 2:0

Арсенал изигра нов обнадеждаващ мач след успеха с 2:0 над Милан за Лига Европа и този път победи с 3:0 Уотфорд на "Емирейтс" във Висшата лига.

Отборът на Арсен Венгер даде нови надежди на феновете си, че излиза от кризата, а новите попълнения Хенрик Мхитарян и Пиер-Емерик Обамеянг бяха в основата на успеха с по един гол и една асистенция.

В 8-ата минута Шкодран Мустафи откри с глава, засичайки центриране от фаул на Месут Йозил.

В 59-ата минута Мхитарян елегантно изведе Обамеянг зад защитата и габонецът с лекота покачи на 2:0.

Веднага след това Уотфорд получи дузпа за нарушение на Мейтланд-Найлс, но Трой Дийни стреля в обсега на Петер Чех и вратарят спаси наказателния удар. Така той успя да запише суха мрежа номер 200 в английския елит.

В 77-ата минута след пробив на Йозил отляво Обамеянг пусна към Мхитарян и арменецът оформи крайния резултат.