Сити загря за Ливърпул с успех на южния бряг

Агуеро се радва на гола си за 2:1 в полза на Сити.

След кошмарните десетина дни и двете поредни загуби, шампионът Манчестър Сити се върна на победния път с успех с 3:1 като гост на закъсалия Саутхемптън в двубой от 20-ия кръг на Висшата лига.

Така "гражданите" се завърнаха на второ място с две точки пред Тотнъм след съботната издънка на лондончани и подобриха значително настроението си преди изключително важното дерби с Ливърпул на 3 януари на "Етихад".

През целия двубой Сити не остави съмнения в превъзходството си и си реши мача още преди почивката, а в последните минути получи предимството да играе с човек повече заради червен картон на Пиер-Емил Хьойберг.

Първият гол падна в 10-ата минута, когато Бернардо Силва проби отдясно и извади топката на точката на дузпата, където непокритият Давид Силва я насочи в непокрития десен ъгъл. Последваха още положения за гостите, но противно на логиката "светците" изравниха.

Пиер-Емил Хоьйберг отне топката в 33-тата минута след грешка на отбраната на Сити, напредна и шутира мощно от 15-16 метра за 1:1.

В 43-ата Джеймс Уорд-Праус падна в наказателното поле след избутване от Зинченко. Съдията прецени, че това не е достатъчно за дузпа. Малко повече от минута по-късно гостите взеха голов аванс. Стърлинг проби отляво и центрира, топката се отби от Уорд-Праус и залъга вратаря, който не успя да се справи и кълбото премина голлинията - 1:2.

В добавеното време на първата част Сити нанесе нов удар. Грешникът при гола на Саутхамптън Зинченко центрира, Агуеро надскочи своя пазар и реализира с глава, като вратарят можеше да се справи и по-добре - 1:3.

През втората част аржентинецът и Рияд Марез можеха да направят резултата по-изразителен, но се разминаха с попадение. В последните минути пък Саутхемптън остана с човек по-малко заради директен червен картон на голмайстора си Пиер-Емил Хойберг за грубо влизане в краката на Фернандиньо.