Сити си върна второто място с уверена победа и вече мисли за Юнайтед

Двата гола на Габриел Жезус дадоха спокойствие на Сити Снимка: Getty Images
Двата гола на Габриел Жезус дадоха спокойствие на Сити

Манчестър Сити отново е втори във Висшата лига след категорично 4:1 над Бърнли на "Търф Моор".

Шампионите не срещнаха затруднения да спечелят гостуването в междинния кръг и поне временно съкратиха на 8 т. дистанцията от водача в класирането Ливърпул.

Сити се изравни с Лестър с 32-те събрани точки до момента, но заради по-добрата си голова разлика излезе пред "лисиците" в таблицата.

Два гола на Габриел Жезус улесниха много мача на "гражданите". Бразилецът откри с перфектен удар по диагонала в 24-ата минута, а в началото на втората част удвои с атрактивно воле.

3:0 фиксира Родри със зверски шут от дъгата на наказателното поле, а към края Рияд Марез проби и отбеляза за 4:0.

После Рой Брейди отбеляза почетния гол за домакините и за пореден път Сити не успя да запише суха мрежа.

В събота играчите на Пеп Гуардиола посрещат Манчестър Юнайтед в градското дерби и отново ще ги устройва единствено победата, за да продължат да преследват първото място.