"Синя" радост в лудото лондонско дерби Арсенал - Челси

Вилиан и съотборниците му губеха до 83-тата минута, но се добраха до обрата.

Арсенал и Челси изпратиха годината с напечено лондонско дерби от 20-ия кръг на Висшата лига. Арсенал вкара рано и няколко минути преди края продължаваше да води с 1:0, но в крайна сметка трите точки отидоха на сметката на "сините".

"Топчиите" започнаха по-активно и преди да е изминал и четвърт час от началото, феновете им ликуваха. Чеймбърс спечели първата топка и продължи към Обамеянг, който завърши точно с глава - 1:0, като Ковачич покри засадата. Само минути по-късно изгодна ситуация пропусна Лаказет, а Челси заигра по-добре след почивката и натисна домакините в собствената им половина.

"Сините" владееха топката значително повече от съперника, но чистите положения липсваха. В средата на втората част Тами Ейбрахам бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му бе париран. В 74-тата минута Давид Луис предотврати опасност пред вратата на Арсенал, пресичайки подаване на Мейсън Маунт към Ейбрахам.

В 78-ата минута Канте направи непростима грешка в наказателното поле и шутът на Джо Уилок премина на сантиметри от гредата.

Пет минути по-късно Бернд Лено увисна при едно центриране отдясно и резултатът бе изравнен от Жоржиньо, който се възползва от неразчетеното излизане на вратаря на Арсенал и от близко разстояние вкара за 1:1.

Развръзката настъпи в 87-ата минута, когато Тами Ейбрахам дари победата на "сините". Вилиан намери младока, който спокойно овладя пред погледа на Мустафи и промуши кълбото между краката на Лено за крайното 2:1 за Челси.