"Отличници"

Ако погледне човек колко 6-ци има Левски, ще си помисли, че "сините" са отличници. След 6 кръга отборът е с 6 точки, вкарал е 6 гола и е получил 6 във вратата си... Действително, 6-ците са много, но резултатите на левскарите са всичко друго, но не и отлични.

Простата сметка е, че отборът печели средно по 1 точка на мач, а с подобен коефициент се изпада в почти всяко от нормалните първенства. А понякога и в нашето.

Миналия шампионат Ботев Вр напусна елита с 31 точки от 30 кръга, а със същия актив Локомотив Сф едва спаси кожата, като първи отбор над чертата. Дори в Англия психологическата граница на спасението е 40 точки от 38 кръга.

Твърде вероятно е Левски да започне да подобрява играта си и да тръгне възходящо, но на този етап юбилейната година върви към нулева.

Точно за такава бе обявена и в ЦСКА, където до последно не знаеха ще започнат ли първенството. Не че "червените" са цъфнали и вързали, но на фона на големите проблеми около клуба, събраха с точка повече от вечния си съперник в първите 6 кръга.

А не може да се каже, че програмата на "армейците" е била по-лека. ЦСКА игра у дома с Локомотив Пд, Черно море и Нефтохимик, а гостува на Берое, Лудогорец и Локомотив Сф. Левски от своя страна посрещна Локомотив Пд, Берое и Черно море, а посети Пловдив за мач с Ботев, Гоце Делчев и Ловеч.

Тенденцията, която се очертава до момента е, че Левски се опитва да победи, но не може, а целта на ЦСКА (Стойчо Младенов) е най-вече да не загуби и "червените" въртят "хиксове" на поразия.

В същото време Лудогорец, Литекс и Ботев се откъснаха сериозно на върха и заформиха интересно преследване.

Единствено фирменият отбор на Гриша Ганчев е все още непобеден, а шампионите и "канарите" бяха повалени от сензацията Любимец.

С Будинов, Шоколаров, Гущеров, Копаранов, Мунин и треньора Мечев любимците имат двойно повече точки от Левски - 12, а в понеделник вечерта спокойно можеха да си тръгнат от Ловеч непобедени, но допуснаха гол в добавеното време.

Вече няма съмнение, че Любимец е здрав отбор и с почти изцяло български състав победи интернационалните богаташи Лудогорец и Ботев.

Представете си тези момчета със "сини" или "червени" екипи и със самочувствието да дишат въздуха на "Герена" или "Армията", където ни изтезават с Кевин Бру, Кировски и Ревсон?

Още тази неделя Любимец приема Левски в поредния си тежък мач, след който някои въпроси ще получат своите отговори.

От домакините ще се очаква да покажат, че досегашните резултати не са случайност, а столичани ще бъдат следени под лупа, за де се види най-после нещо от работата на Славиша Йоканович, който до момента се задоволява най-вече да говори за "борба", "сърце" и "саможертва" във времето, в което не се оплаква, че няма играчи.

Да, така е. Но какво да каже Краси Мечев, който не успя да събере група от 18 футболисти на Любимец за визитата в Ловеч? В Левски имаш най-малкото четирима перспективни младоци, които си струва да бъдат обигравани - близнаците Цоневи, Христо Попадийн и Кристофър Димитров, така, както Антонио Вутов постепенно бива налаган в "сините" редици.

На финала отново ще отбележим най-явната тенденция от началото на първенството.

"А" група не е повишила качеството си, но има интрига, която от своя страна генерира интерес. Кога е било в първата петица да няма столичен тим, Левски да е 9-ти след 6 кръга, а отборите от 6-то до 13-то място да са се поместили в рамките на две точки разлика?

#1 edin slep 27.08.2013 в 19:40:43

Не мисля да бъда адвокат на треньора на Левски, но трябва да го оставят да си работи спокойно. Също и Сиреков да се оглежда и да води играчи, които заслужават да играят в отбора, които ще ни повиша нивото. Няма смисъл да се водят среднаци, трябва ни следващия Бардон, с когото да вдигнем нивото си и покрай когото да се изгради отбора. Аз също съм за налагането на млади момчета от школата, но трябва да имат от кого да се учат, кого да следват, на кого да подражават. Не бива да се учат от любителите на евтини момичета и евтин алкохол в чалготеките. Да им дадем време, тази година и 6 място е добро класиране, догодина шампиони.

Новините

Най-четените