Барса оглави Ла Лига след нов хеттрик на Меси

Футболистите на Барселона имаха поводи за радост в неделния ден.

Барселона оглави класирането в испанската Примера дивисион след категорично 6:1 над Райо Валекано на "Камп ноу".

Лионел Меси реализира хеттрик, като той беше под №31 за аржентинеца в Ла Лига. С успеха Барса изпревари Реал Мадрид с една точка, събирайки 76.

Меси пък настигна Кристиано Роналдо в лудата голмайсторска надпревара и вече има също 30 попадения.

Луис Суарес откри резултата още в 6-та минута, но изненадващо до края на полувремето нов гол не падна.

Жерар Пике обаче започна голеадата веднага след почивката, разписвайки се за 2:0. 6-7 минути по-късно червен картон получи Тито от Райо Валекано, а от последвалата дузпа Меси вкара първия си гол в мача.

Последваха още две попадения за аржентина, а в добавеното време Луис Суарес се разписа за втори път.

Малко преди това уругваецът направи пробив от центъра и на празна врата асистира на Лионел Меси, но Бълхата не успя да овладее топката и я изкара в аут.

Десетина минути преди края Райо се разписа почетно при 5:0 чрез Алберто Буено, който стреля безкомпромисно от дузпа.

За нарушението бе изгонен Даниел Алвеш, който обаче едва ли ще бъде наказан за повече от един мач и ще бъде на линия за Ел Класико с Реал Мадрид след две седмици.