Обамеянг докоснал топката 13 пъти срещу Ливърпул. Шест от тях от центъра

Обамеянг би шест пъти център и докосна топката още само седем пъти за 71 минути Снимка: Getty Images
Обамеянг би шест пъти център и докосна топката още само седем пъти за 71 минути

Ливърпул разби Арсенал с 5:1 на „Анфийлд“ в последния мач за двата тима за 2018 година и си осигури девет точки преднина на върха.

Авансът на „червените“ може да бъде намален на шест, ако Манчестър Сити спечели гостуването си на Саутхемптън в неделя, но тимът на Юрген Клоп върви уверено към първа титла от 1990 година насам.

Мърсисайдци тотално надиграха отбора на Унай Емери, а една статистика показва това най-добре.

Нападателят на Арсенал Пиер-Емерик Обамеянг е докоснал топката едва 13 пъти за 71 минути, в които беше на терена, а шест от тези докосвания са дошли след изпълнение на център.

Въпреки че изоставаше в резултата след само 11 минути игра, Ливърпул тотално обезвреди „артилеристите“ след това и статистиката на Обамеянг е показателна.

Загубата беше трета за Арсенал в последните пет мача във всички състезания, а Висшата лига „топчиите“ останаха на петата позиция, на две точки зад местния враг Челси, който е и с мач по-малко.