Диего Коща не трепна при изпълнението на дузпата
Торес вкара във вратата на любимия си отбор и в знак на уважение не се зарадва
Феновете на Атлетико не спряха да подкрепят своите през целия мач
Диего Симеоне категорично спечели сблъсъка с по-опитния от него Жозе Моуриньо

Дербито на Мадрид между Реал и Атлетико се пренася на финала на Шампионската лига в съседна Португалия. Лисабон ще приеме големия сблъсък, след като двата отбора подпечатаха визите си със стил.

Първо бе Реал и шумното 4:0 на "Алианц Арена", а в сряда вечерта Атлетико се поздрави с 3:1 при визитата си на Челси и след нулевото равенство у дома, излиза срещу градския си съперник в спора за трофея.

Прогресът на "дюшекчиите" през последните години е забележителен. Те си заслужиха трети  европейски финал в рамките на 4 години, а в предишните два случая за този период грабнаха Лига Европа на два пъти - през 2010 срещу Фулъм в Хамбург и през 2012 срещу Атлетик Билбао в Букурещ.

Дойде ли време Атлетико да вземе това, което изпусна срещу Байерн М. през 1974? Отборът на Диего Симеоне притежава всичко необходимо, за да го направи, а представянето в Примера и лидерската му позиция е ясно доказателство за това.

"Дюшекчиите" са твърди като скала в защита, в полузащита разполагат с импровизатори, а в нападение - с убийствен реализатор в лицето на Диего Коща.

Трудно бе да се предположи такава развръзка в Лондон, след като Челси поведе в 36-та минута.

Вилиан подаде на Аспиликуета, който по земя намери Фернандо Торес и Хлапето без никаква подготовка стреля и откри резултата, разписвайки се във вратата на отбора на сърцето си.

Атлетико стигна до изравнителен гол минута преди края на полувремето. Хуанфран акробатично върна излизащата в аут топка към Адриан Лопес, който между трима бранители на Челси стреля и направи 1:1, а рециталът на гостите предстоеше.

Самуел Ето'о сгреши фатално в защита в 61-та минута, връхлитайки върху Диего Коща в наказателното поле. Бразилецът с испански паспорт не трепна при изпълнението на дузпата и даде аванс на Атлетико, а десетина по-късно Арда Туран оформи крайното 1:3.

Страхотен триумф за Атлетико, който след 40 години отново е на финал.

Десетата за Реал или първата за Атлетико? Отговора ще разберем на 24-ти май.