Атлетико разгроми Реал 4:0

Тиаго след гола, с който откри резултата за Атлетико срещу Реал

Шампионът Атлетико (Мадрид) разгроми с 4:0 Реал в градското дерби на испанската столица, а Кристиано Роналдо и компания не успяха да намерят противодействие на тима на Диего Симеоне.

Тиаго изведе Атлетико напред в 14 минута, Саул удвои само 4 минути по-късно, Гризман направи 3:0 в 67 минута и 1 минута преди края на мача Манджукич оформи крайното 4:0 след пас на Фернандо Торес. Торес влезе като резерва на Гризман в 77 минута и веднага се включи с няколко точни паса, като последният от тях се оказа голов.

Малко над 52 000 зрители изгледаха мадридското дерби от трибуните на стадион „Висенте Калдерон" и накрая всички те аплодираха впечатляващата победа на Атлетико. Преди това обаче всяка отиграване на Роналдо беше посрещано с мощни освирквания от страна на феновете на домакините.

Реал изигра в сряда тежък мач срещу Севиля, а Атлетико нямаше среща през седмицата и през второто полувреме разликата във физическото състояние на двата отбора си пролича ясно - скоростта на атаките на шампионите се запази, а темпото на игра на Белия балет спадна, като заедно с това рязко се увеличи и броя на грешните пасове.