Сантименти към Дрогба, но само от трибуните

Настървеният Челси не остави шансове на Дидие Дрогба и Галатасарай
Котдивоарецът бе посрещнат топло на "Стамфорд Бридж", но това едва ли учудва някого
Публиката на Галатасарай направи голямо шоу и подкрепяше своите през целия мач, въпреки че той тръгна на зле от самото си начало
Кристиано Роналдо получава поздравления от Гарет Бейл след първия си гол във вратата на Шалке
Тим Хоогланд бе авторът на почетния гол за "кралскосините"

"Стамфорд Бридж" стана на крака и посрещна идола си Дидие Дрогба подобаващо. Котдивоарецът стъпи в западен Лондон с фланелката на турския Галатасарай след 1:1 в Истанбул в първи осминафинал от Шампионската лига.

Публиката на "сините" няма как да не изпитва сантименти към едно от най-великите си чеда през последното десетилетие, но на терена сантименти нямаше.

Ужилени от загубата на "Вила парк" през уикенда, хората на Жозе Моуриньо стъпиха здраво и си направиха вечерта лесна.

Още в 4-та минута англичаните дадоха да се разбере, че четвъртфиналното място им приляга повече, отколкото на балканския гранд.

Ветеранът Самуел Ето'о се възползва от пас на Оскар и стреля без забавяне към вратата на гостите. Стражът Муслера реагира и успя да закачи кълбото, но то все пак влетя в мрежата му.

Челси продължи да натиска и постоянно притесняваше отбраната на турците. В 33-та минута капитанът Джон Тери отправи забележителен удар от въздуха след центриране на Франк Лампард, но топката профуча над напречната греда.

Малко преди края на полувремето все пак логичното се случи и англичаните реализираха попадението на успокоението.

След удар на Тери с глава, Муслера парира, но топката попадна на крака на Гари Кейхил, който я заби под гредата за втори път.

През второто полувреме ситуацията не се промени - Челси притискаше съперника си, но без излишни рискове с оглед на благоприятния резултат.

Положения не липсваха, но нов гол така и не падна. Еден Азар импровизираше и бе близо до попадението, но или Муслера, или малшансът му попречиха да вкара.

В другия мач за вечерта Реал Мадрид завърши наказателната си акция срещу немския Шалке.

След внушителното 6:1 в Гелзенкирхен, "кралете" излязоха за забавление на "Бернабеу" и отново не простиха на съперника си - 3:1.

Кристиано Роналдо отбеляза две от попаденията, а веднъж се разписа Алваро Мората.

За "кралскосините" Тим Хоогланд успя да реализира почетно попадение за 1:1 през първата част.

Така Челси и Реал Мадрид си подпечатаха четвъртфиналните места без особено напрежение и вече очакват жребия за следващата фаза.