Рууни псува съдията, Капело навиква Англия

Уейн Рууни псува съдията и тощу-що е получил картон Снимка: Getty Images
Уейн Рууни псува съдията и тощу-що е получил картон

Звездата на Англия Уейн Рууни си изпусна нервите в последната контрола на националния отбор на британците преди началото на световното първенство в ЮАР, спечелена с 3:0. Рууни и компания победиха селекция от играещи в местното първенство футболисти, наречена "Платинените звезди", но след мача напрежението в тима продължи да се покачва, вместо победата да успокои английските звезди.

Рууни получи жълт картон защото напсува главния съдия Джеф Селогилве, но не само той си изпусна нервите - селекционерът на Англия Фабио Капело размени няколко много остри реплики с четвъртия съдия на мача.

"Рууни ме обиди, като ми каза: "Да ти го начукам". Като го гледаш по телевизията, той е добър играч, но на терена постоянно обижда и псува съдиите. За мен Рууни е на терена, за да обижда хората и фаулира играчите на съперника. След като обиди мен по този начин, сигурно се държи така и с другите съдиите", обясни съдията.

"Той трябва да се научи да се контролира. На световното за нещо такова може да го изгонят, особено ако използва същия език. Може би играчите на Англия подцениха този мач и решиха, че това просто е приятелска среща, един вид - можем да правим каквото си искаме, тъй като и съдиите няма да са на нашето професионално ниво.

"Много съм разочарован от Рууни, защото той е любимият ми футболист. И си остава такъв. След това той ми се извини и ми подари фланелката, с която игра в мача."

Англия поведепрез първото полувреме, но след това британците имаха проблеми с пасовете и въобще с градивната част на играта си. Джърмейн Дефоу откри, но след това Брадли Гроблър пропусна да изравни от дузпа.

Според източници от националния отбор на Англия, Фабио Капело бил бесен на играчите на почивката.

"Знам, че това е приятелски мач, който е за благотворителност. Но да не забравяме, че това е истинска футболна среща и искам да я приемете насериозно", е заявил Капело на футболистите в съблекалнята. Италианецът прекара само минута при титулярите от първото полувреме, след което излезе на терена, за да поговори с тези, които трябваше да влязат в игра след почивката.

Капело смени 10 човека на почивката, а единственият, който изкара целия мач беше Джо Коул.

По-късно Дефоу призна, че Капело го е смъмрил за това, че двамата с Питър Крауч не са притискали достатъчно съперниците, когато са били без топка.

"Най-важното нещо след този мач е, че никой не се контузи", обобщи Капело. "Всичко останало няма значение. Днес (вторник) ще тренираме веднъж, после отиваме на фото сафари в резерват, малко да се разсеем."

Входът за контролата беше безплатен, което събра около 10 000 зрители, а двата отбора бяха поканили 28 деца от близкия социален дом, които получиха фланелки с автографи от футболистите.