Пълен обрат и първа победа за Барселона

В отсъствието на Меси и Суарес водещата фигура за Барса беше новото попълнение Гризман Снимка: Getty Images

Барселона отнесе Бетис с 5:2 на "Камп Ноу" и постигна първа победа през новия сезон в Ла Лига.

В първия кръг каталунците загубиха с 0:1 от Атлетик Билбао, но тази вечер бяха безапелационни, макар и в отсъствието на контузените Лионел Меси, Луис Суарес и Усман Дембеле.

Набил Фекир откри за Бетис с диагонален удар в 15-ата минута, но две попадения на героя на мача Антоан Гризман донесоха пълен обрат за домакините, като особено красив беше вторият му гол.

Младата надежда на Барса Карлес Перес покачи на 3:1, а 4 минути по-късно Жорди Алба се измъкна отляво, за да отбележи четвърти гол на Бетис.

В 77-ата минута Гризман записа и асистенция за Артуро Видал, който засече със страхотен удар в горния ляв ъгъл за 5:1.

Няколко минути по-късно зрителите видяха още един страхотен гол - Лорен намали на 2:5 с неспасяем далечен шут.