Драма изхвърли Мъри и Астана от Шампионската лига

Отборът на Мъри отпадна от борбата.

Дузпа в добавеното време изхвърли Станимир Стоилов и Астана от битката за влизане в групите на Шампионската лига.

Воденият от българина казахстански тим отстъпи с 1:2 при гостуването си на Селтик и така с общ резултат 2:3 отпада от елитната надпревара, след като първият мач бе завършил 1:1.

Загубата за Астана дойде след истинска драма в допълнителното време на срещата. При резултат 1:1, който пращаше двубоя в продължения, Игор Шитов сбърка фатално, извършвайки нарушение в наказателното си поле, което му донесе директен червен картон и дузпа в полза на Селтик.

Муса Дембеле не трепна от бялата точка и донесе скъпоценната победа за "детелините". Веднага след гола за домакините, още един играч на Астана бе отстранен от игра. Дмитри Шомко бе декориран за втори път в жълто и остави своите с девет човека на терена.

Селтик откри резултата в самия край на първата част чрез Лей Грифитс отново от дузпа, а в 61-та минута Ажим Ибрахими изравни.