Кой е спасителят на Сити срещу Палас?

Келечи Ихеначо донесе победата на Сити над Кристъл Палас с 1:0, но кой е младият нигерийски нападател?
1. Ихеначо има шест гола по време на Световното първенство до 17 г., на което Нигерия стана шампион в Абу Даби през 2013-а. 18-годишният талант спечели „Златната топка” за най-добър играч на турнира и „Сребърната обувка” за втори най-резултатен голмайстор.
2. Роден в Нигерия, Ихеначо се присъедини към Сити през миналия сезон и след леки проблеми с визата, се присъедини към академията на „гражданите”.
3. През лятото, Ихеначо си спечели място в първия отбор. По време на предсезонното турне в САЩ, младият нападател се разписа на два пъти, като и двата гола бяха за победата с 5:1 над Милан.
4. Ихеначо направи дебюта си във Висшата лига срещу Уотфорд в четвъртия кръг, като се появи в 89-ата минута, заменяйки Рахийм Стърлинг.
5. Ихеначо няма да може да повтори доброто си представяне и във вторник срещу Ювентус в Шампионската лига, след като бе оставен извън разширения състав.

Манчестър Сити записа пета поредна победа във Висшата лига и е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 15 точки след изиграване на пет кръга.

„Гражданите” победиха Кристъл Палас с 1:0, а победният гол на „Селхърст Парк” падна в самия край на редовното време.

Автор на гола бе 18-годишният нигериец Келечи Ихеначо. Секунди след като се появи на терена, младият нападател бе застанал на точното място и се възползва от недобро спасяване на Макарти след удар на Самир Насри и отблизо донесе петата поредна победа за Сити.

Ихеначо може да се окаже изключително полезен на Мануел Пелегрини, след като Серхио Агуеро получи лека травма в двубоя срещу „орлите”, а Вилфред Бони все още не оправдава очакванията.

В галерията може да видите малко повече за нигерийския талант на „гражданите”.