Изригването на Бейл не стигна: Нова грешна стъпка за Реал в Ла Лига

И Селта взе точка от Реал, който продължава да изостава от конкурентите в челото Снимка: Getty Images

Реал Мадрид направи нова грешна стъпка в испанското първенство - 2:2 в гостуването на Селта.

Поредната разочароваща продукция на отбора заличи всякакви надежди за доближаване до първото място. С двубой по-малко заради отложената среща с Леганес, "кралете" изостават с 16 т. от водача Барселона и са на четвърто място на 5 т. зад третия Валенсия.

Мачът тази вечер не започна добре за тях и голмайсторът на Селта Яго Аспас удари греда в 12-ата минута. В 33-ата перфектна контраатака на домакините изведе Даниел Вас, който елегантно прехвърли Кейлор Навас - 1:0 за Селта.

Отговорът на Реал беше светкавичен. В 36-ата минута Гарет Бейл изравни след извеждащ пас на Тони Кроос. Само две минути по-късно уелсецът вкара втория си гол, засичайки центриране на Иско за 2:1.

След почивката обаче Реал игра слабо и можеше дори да загуби. В 72-ата минута Кейлор Навас изблъска финтиралия го Яго Аспас в наказателното поле и съдията посочи бялата точка - дузпа за Селта. Потърпевшият Аспас обаче изпълни зле, вратарят хвана ъгъла му и спаси наказателния удар.

Домакините все пак изравниха в 82-ата минута. Даниел Вас центрира отдясно и непокритият Макси Гомес с глава разпечата вратата на Реал за крайното 2:2.