Лацио пребори 30-годишно проклятие

Имобиле вкара стотния си гол за Лацио.

След 30 години проклятие Лацио отново спечели гостуване на Милан на "Сан Сиро", побеждавайки "росонерите" с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Серия "А".

Ужасната форма на "росонерите" през този сезон продължава и това бе шестата им загуба и трета домакинска, което им отрежда незавидната 12-а позиция.

Лацио се изкачи до петото място с 21 точки и остава на една зад градския си съперник Рома, който е трети.

В 24-тата минута Чиро Имобиле вкара стотния си гол за Лацио, засичайки с глава перфектно центриране на новото попълнение Мануел Лазари.

Милан имаше късмета да изравни само три минути по-късно. Меко центриране на Тео Ернандес беше отклонено от Бастос и топката влетя в мрежата за 1:1. До края на полувремето Стракоша направи още едно спасяване след директен удар от корнер.

Милан игра по-добре в началото на втората част и имаше шансове чрез резервата Рафаел Леао и Хакан Чалханоглу, който стреля силно от пряк свободен удар.

В последните 15 минути Лацио потърси победата. Първо Луис Алберто пробва рефлекса на Донарума от малък ъгъл, а след това и Франческо Ачерби.

Логичното се случи в 83-тата минута, когато Лацио стигна до победния гол. Тимът хвана съперника си на контра, а Хоакин Кореа се разписа след хубав извеждащ пас на Луис Алберто.