Арсенал унижи ПСЖ, Йозил блести

Йозил изигра силен мач за лондончани.

Арсенал разгроми Пари Сен Жермен с 5:1 в проверка в Сингапур, част от турнира International Champions Cup. Силен мач за "топчиите" направи Месут Йозил, който преживя трудни дни след отказването си от националния отбор на Германия и обвиненията, които отправи за расизъм в страната.

Лондончани откриха в 13-ата минута. Обамеянг и Йозил излязоха срещу само един защитник и Буфон, в резултат на което германецът вкара за 1:0.

Второто попадение в срещата дойде чак в 60-ата минута, когато се разписа Кристофър Нкуку от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Колашинац срещу Уеа.

В 67-ата минута Александър Лаказет, който влезе като резерва, отбеляза нов гол за Арсенал - 2:1.

Четири минути по-късно отново французинът бе точен след асистенция на Роб Холдинг - 3:1.

В 87-ата минута именно Роб Холдинг отбеляза нов гол за Арсенал, правейки 4:1, а в добавеното време Нкетия оформи крайното 5:1 в полза на английския тим, в чийто редици Йозил бе след най-добрите.

След два дни ПСЖ ще играе с Атлетико (Мадрид), a на 1 август Арсенал се изправя срещу Челси.