Перу не остави шансове на шампиона и е на финал

За Перу това ще е първи финал в турнира от 1975 година, когато спечели титлата.

Перу победи шампиона Чили с класическото 3:0 и се класира за финала на Копа Америка, където ще се изправи срещу домакина Бразилия. До почивката "инките" поведоха с 2:0, а през второто полувреме довършиха Алексис Санчес и компания.

За Перу това ще е първи финал в турнира от 1975 година, когато спечели титлата. Перуанците наложиха превес от самото начало и в 21-вата минута вкараха чрез Едисон Флорес. Карийо продължи топката с глава след центриране на Куева, а Флорес с прецизен диагонален шут не остави шансове на Габриел Ариас.

В 38-ата минута вратарят на Чили Габриел Ариас сътвори голям гаф, който още повече утежни положението на неговия отбор. Стражът напусна наказателното поле, за да пресрещне Карийо, но закъсня и крилото на Перу центрира към Йотун, който овладя топката и с безпощаден удар я прати в мрежата.

В добавеното време Гереро излезе сам срещу Ариас, преодоля го и направи успеха на перуанците класически. До края остана време Варгас да пропусне дузпа с несериозно изпълнение. Финалът е в неделя, а ден по-рано Чили и Аржентина излизат в мача за третото място.