Тотнъм се справи с Брайтън след обрат

Хари Кейн поведе Тотнъм към обрата срещу Брайтън.

Тотнъм се доближи на три точки от топ 4 поне за няколко часа след труден успех с 2:1 у дома над Брайтън в двубой от 19-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" губеха с 0:1 на полувремето, но през втората част достигнаха до победата с попадения на Хари Кейн и Деле Али.

Тимът на Жозе Моуриньо вече има 29 точки, а четвъртият Челси е с 32, но и с мач по-малко.

Тотнъм вкара пръв в 24-тата минута, но попадението бе отменено заради засада. Хари Кейн бе изведен зад отбраната и стреля покрай Райън, а повторенията показаха, че засада наистина има.

Брайтън откри резултата в 37-ата минута, след като Адам Уесбстър засече с глава центриране на Паскал Грос от фаул. Свободният удар бе отсъден за шпагат на Хари Уинкс, който се опита да спре контраатака на гостите. Халфът на Тотнъм претендираше, че изобщо не е докоснал своя съперник, но нарушение бе отсъдено, а Уинкс получи и жълт картон.

Тотнъм стартира активно втората част. В 53-тата минута домакините стигнаха до изравнително попадение с голяма доза късмет. Моура проби през центъра, като задържа топката между няколко бранители. Уебстър изчисти, но се получи рикошет в Стивънс, след което кълбото се озова на пътя на Кейн. Първоначалният изстрел на нападателя без избит от Райън, но Кейн направи добавка от въздуха - 1:1.

В 72-рата минута "шпорите" заслужено стигнаха до пълен обрат. Дълго подаване на Ериксен стигна до Орие, който се едно докосване върна към Деле Али. Халфът стреля много технично от движение, прехвърляйки Райън.