Байерн отново е властелин на домашната сцена, взе и Купата

Левандовски отново беше водещата фигура за Байерн с двата си гола Снимка: Getty Images
Левандовски отново беше водещата фигура за Байерн с двата си гола

Байерн Мюнхен спечели 19-а Купа на Германия в своята история с победа с 3:0 над РБ Лайпциг във финалния мач.

Баварците надделяха в интригуващ финал с два гола на Роберт Левандовски и един на Кингсли Коман и отново са властелини на домашната сцена, след като спечелиха и титлата в Бундеслигата.

Срещата започна със златно положение за Лайпциг, но Мануел Нойер виртуозно отби в гредата изстрел с глава на Юсуф Поулсен.

В 29-ата минута Давид Алаба центрира отляво и Левандовски с майсторски удар с глава от трудна позиция откри - 1:0 за Байерн.

До края на полувремето фаворитите в мача бяха по-добри и веднъж удар на Коман беше избит от голлинията от бранител.

През втората част Нойер направи още едно важно спасяване, а после Никлас Зюле изби пред голлинията удар на Вернер.

В 78-ата минута Кингсли Коман покачи на 2:0 след отлично спиране на топката и силен удар с левия крак. Пет минути преди края на редовното време Левандовски сложи точка на спора с индивидуална акция след дълга топка и прехвърлящ удар над вратаря Гулаши.

Така треньорът Нико Ковач записа дубъл в първия си сезон начело на Байерн, но медиите все още поставят под въпрос бъдещето му на "Алианц Арена".