Меси в стъпките на Диего, Аржентина с 3 от 3

Меси дърпа Аржентина напред - 4 гола в три мача.
Още в третата минута Лео простреля нигерийската врата.
А Босна записа първа победа на световно в дебюта си - 3:1 над Иран.

Лионел Меси заби два виртуозни гола, а Аржентина смело крачи напред на световното с 3:2 над Нигерия. Вторият най-голям фаворит на букмейкърите след Бразилия за титла е с 3 от 3 победи в груповата фаза, а Меси е с 4 гола в трите двубоя.

Лео е и един от двамата играчи, които вкараха във всеки от мачовете. Другият е Хамес Родригес (Колумбия).

Аржентина поведе в третата минута под грохота на 40 хиляди свои на стадиона в Порто Алегре. Още поне толкова аржентинци останаха отвън в града. Меси довкара топката с мощен удар под гредата след атака и пропуск на Гонсало Игуаин.

Ахмед Муса изравни 80 секунди по-късно със страхотен изстрел по диагонала. Нигерия се нуждаеше от точка, за да има спокойствие за място на осминафинала, в случай, че Иран спечели срещу Босна в другия мач.

Меси обаче отново даде преднина с магически пряк свободен удар в последните секунди на първото полувреме. Трибуните запяха името му, а се видяха и плакати с неговия лик до този на иконата за всеки аржентинец - Диего Марадона.

Паралелите стават все повече, но Лионел може да се нареди до Диего само с титла. По подобен начин великият Марадона дърпаше напред синьо-белите на световното през 1986-а, като стигна до самия връх и вдигна купата с родината си.

Пак Муса изравни в 47-ата минута, за да вкара Аржентина минута по-късно - Маркос Рохо се намеси след корнер и даде аванс, оказал се решителен.

Босна и Херцеговина написа история с 3:1 над Иран, отпадна с чест но и с победа като дебютант. Един Джеко, Миралем Пянич и Авиджа Вршаевич вкараха.

Аржентина отива на осминафинал с втория от групата на Франция, Швейцария, Еквадор и Хондурас. Мачът ще е на 1 юли в 19 ч в Сао Пауло. Нигерия чака победителя от същата група, като двубоят е на 30 юни от 19 ч в столицата Бразилия.