Гуардиола не успя да се противопостави на бившия си тим
Двубоят започна мечтано за баварците
Два бързи гола обаче попариха мечтите на Байерн
Намесите на Тер Щеген гарантираха място на Барса на финала

Байерн (Мюнхен) победи Барселона с 3:2 в реванша, но с общ резултат 5:3 каталунците се класираха за финала на Шампионската лига. Там тимът на Луис Енрике очаква победителят измежду Реал (Мадрид) и Ювентус.

Лионел Меси не успя да увеличи преднината си по голове пред Кристиано Роналдо в Шампионската лига, но два гола за Барселона отбеляза Неймар.

Двубоят започна мечтано за баварците, които поведоха още в седмата минута чрез Мехди Бенатиа, но още до почивката Барса обърна с два гола на Неймар. Байерн можеше да изравни в края на първата част, но Тер Щеген изби удар на Левандовски от голлинията.

Точно полският нападател отново възроди германските надежди с изравнително попадение в 59-ата, но Байерн успя да стигне само до 3:2 с гол на Томас Мюлер в 74-тата.

До края баварците се опитаха да упражнят натиск, но до нов гол не се стигна, а Барса можеше да изравни в самия край, но Неймар пропусна да оформи хеттрика си.

Така, Барселона вече си осигури билет за Олимпийския стадион в Берлин. Финалът е на 6 юни. Ако Реал успее да преодолее изоставането си от 1:2 в първия двубой срещу Юве, ще гледаме Ел класико в битка за „купата с ушите”.