6 секунди! Нападател на Милан разби всички рекорди в Европа (видео)

6 секунди! Нападател на Милан разби всички рекорди в Европа (видео) Снимка: Getty Images

Интер и Милан спечелиха мачовете си от кръга в Серия А и останаха в челото на класирането в италианското първенство.

И двата милански гранда спечелиха с 2:1 - Милан като гост на Сасуоло, а Интер като домакин на Специя.

За "нерадзурите" това е шеста поредна победа в калчото, но те остават на второ място, на точка от градския съперник.

Ашраф Хакими откри за тима на Антонио Конте малко след началото на второто полувреме, а после Ромелу Лукаку удвои от дузпа.

В последните секунди Специя върна един гол чрез Роберто Пиколи. За гостите отново не игра контузеният български нападател Андрей Гълъбинов.

Милан пък успя да вкара на Сасуоло още в 6-ата секунда на мача чрез Рафаел Леао и така нападателят постави рекорд за най-бърз гол във всички елитни първенства на Европа.

Попадението на Леао е отчетено 6.2 секунди след първия съдийски сигнал. Досегашният рекорд в Серия А беше 8.9 секунди и беше дело на Паоло Поги от Пиаченца в мач срещу Фиорентина през 2011 г.

Салемакерс удвои за "росонерите", а в 89-ата минута Сасуоло намали чрез Доменико Берарди.

По този начин Милан се върна към победите след двете поредни равенства срещу Парма и Дженоа.

В класирането Милан води с 31 т. пред Интер с 30 и Ювентус с 27.