Реал достигна 1/2-финала с пета поредна победа

Бензема затвърди добрата си форма с два гола преди почивката Снимка: Getty Images
Бензема затвърди добрата си форма с два гола преди почивката

Реал Мадрид се класира на полуфинал за Купата на Испания след успех с 3:1 над Жирона като гост.

В първия двубой "кралете" бяха спечелили с 4:2 и сега затвърдиха превъзходството си над противника, за да постигнат пета поредна победа във всички турнири.

Карим Бензема даде солидна преднина на Реал с два гола през първата част. През второто полувреме интрига относно общия резултат отдавна вече нямаше, но съперниците си размениха по още един гол. Първо Педро Поро намали за домакините, а после Маркос Йоренте фиксира крайния резултат.

Така Реал става последният класирал се тим на полуфиналите след Валенсия, Бетис и Барселона.