Ливърпул не успя да победи и Спортинг (ВИДЕО)

Алекс Окслейд-Чембърлейн започна като титуляр за Ливърпул и игра повече от час

Ливърпул завърши 2:2 със Спортинг Лисабон в третата си и последна проверка от турнето в САЩ. Така отборът на Юрген Клоп не успя да запише успех отвъд Океана, след като загуби с 2:3 от Борусия Дортмунд и с 1:2 от Севиля в предишните си проверки.

Звездата на Спортинг Бруно Фернандеш, който е трансферна цел на Манчестър Юнайтед, даде преднина на тима си още в 5-ата минута. Португалският национал стреля от далечна дистанция, а вратарят Миньоле изпусна топката и от ръцете му тя влезе във вратата.

Ливърпул веднага отговори с опасни атаки и няколко пропуска. В 20-ата минута Андрю Робъртсън намери Джордан Хендерсън, чийто удар с глава беше спасен, но при добавката Ориги вкара за 1:1. В самия край на полувремето Вайналдум се оказа сам срещу стража Ренан Рибейро и го преодоля технично.

Спортинг имаше силни минути в началото на втората част, когато Вендел изравни след асистенция на Бруно Фернандеш. Мачът се игра в Бронкс и бе наблюдаван от над 30 хиляди зрители.