Юнайтед с най-лошия старт от 30 години насам

Юнайтед с най-лошия старт от 30 години насам Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед не успя да се пребори за победата срещу Арсенал в понеделник вечер на „Олд Трафорд“ и взе само точка след равенство 1:1.

Скот Мактоминей откри резултата в последните секунди на първата част, а малко след почивката Пиер-Емерик Обамеянг изравни, оформяйки крайния резултат.

Благодарение на хикса, Арсенал се намира в Топ 4 с актив от 12 точки, докато „червените дяволи“ са едва 10-и.

Тимът на Оле Гунар Солскяер събра само девет точки от възможните 21 след изиграването на седмия кръг, като това е най-слабият старт на сезон за Юнайтед от 30 години насам.

За последно „червените дяволи“ имаха подобен актив от точки след седем мача през сезон 1989/90, в който завършиха 13-и в крайното класиране.

За Юнайтед предстои гостуване на АЗ Алкмаар в Лига Европа в четвъртък, а в следващия кръг от Висшата лига гостува на Нюкасъл. Дербито с Ливърпул е след паузата за националните отбори – на 20 октомври.