Лаказет дебютира с гол за Арсенал

Френският национал влезе в игра в 68-та минута и вкара 15 по-късно. Резултатът бе открит от Пер Мертезакер още в четвъртата минута.

Най-скъпото попълнение в историята на Арсенал дебютира с гол за новия си клуб. Привлеченият за 52 млн. паунда Александре Лаказет се разписа при успеха с 2:0 над ФК Сидни.

Другото ново попълнение на Арсен Венгер - Сеад Колашинац, също дебютира, като започна като титуляр и остана на терена до средата на второто полувреме. Двубоят се изигра пред повече от 80 000 зрители в Сидни.

Лаказет игра в предни позиции със своя сънародник Оливие Жиру, който е спряган с трансфер в Уест Хем и Евертън.