Кой друг, ако не "метълите" Мане-Салах-Фирмино?

Салах вече има 30 гола във Висшата лига.

Ливърпул удари Борнемут с 3:0 у дома с голове на обичайните заподозрени - Садио Мане, Мохамед Салах и Роберто Фирмино.

Така мърсисайдци се доближиха на две точки от второто място и Манчестър Юнайтед, но вечният съперник е с два мача по-малко.

Домакините натиснаха от първата минута и в 7-та поведоха. Хендерсън центрира към Мане, чийто изстрел с глава бе избит от Бегович, но сенегалецът сам направи добавка, с която даде преднина на своя отбор.

В 68-та минута Салах падна в наказателното поле, след като леко бе побутнат в гръб от Аке. Домакините поискаха дузпа, но такава не бе отсъдена.

Само минута след това египтянинът вкара 40-ия си гол от началото на сезона.

Александър-Арнолд центрира много добре от дълбочина, а Салах засече с глава, прехвърляйки красиво Бегович, който бе излязъл напред.

Към края удар на Окслейд-Чембърлейн от 25 метра профуча на сантиметри встрани, а Роберто Фирмино оформи крайния резултат в последната минута. Бразилецът получи именно от Чембърлейн в наказателното поле, след което стреля в близкия ъгъл - 3:0.